P.Box  1985-07-19  Pécs, Ifjúsági Park

 

Számlista:

Bukott angyal
Hölgyválasz
Soha nem elég
Nehéz idők
Fantomlány
Névtelen hős
Táncolj Pandora
A szerencse katonája (Deep Purple: Soldier of Fortune)
Maradj a vonalban
Átok és ígéret
Ómen
Halálkatlan
Vágtass velem
Valami Rock and Roll
A zöld, a bíbor és a fekete

Felállás:

Vikidál Gyula - ének
Bencsik Sándor - szólógitár
Cserháti István - billentyűs hangszerek
Zselencz László - basszusgitár
Pálmai Zoltán - dobok

Hossz.: 86 perc

Info:

Mivel az 1984. IX. 18-as BIP-es koncert után időben ez a következő koncertfelvétel (10 hónapos hiátussal), ezért nem tudhatjuk mikor kezdték el játszani a P. Box szerintem lgjobb albumának, az Ómennek anyagát. Mindenesetre itt frissek még a számok, Vikidál ismertető jelleggel konferál.

1985 már mélyrepülése volt a rockzenének idehaza, a régiek (P. Mobil, Karthago) szinte mind becsődöltek vagy csak épp vegetáltak, tagcserékkel küszködtek (pl HBB, Korál). A feltörekvő újak (pl Pokolgép) meg még mindig kezdőnek számítottak. A Boxnak ezzel az albummal és felállásssal időlegesen sikerült felszínen maradni.

Szerintem nemcsak a legjobb albuma volt ez a P. Boxnak, de a legerősebb felállása is. Gyakorlatilag egy 1977-es P. Mobil felállás jött össze a Bencsik-Cserháti-Pálmai-Vikidál négyessel, kiegészülve basszuson egy másik rocklegendával, Zsöcivel az Eddából. És a P. Mobil régi fényét idézte a szövegíró is, mert a borítón feltüntetettektől ellentétben az összes szám szövegét Földes László írta (az albumon egy számban szerepel is). Hobo életében 1978-tól ez volt az egyetlen olyan eset, hogy másoknak írt szöveget.Talán Samukának, de inkább Pálmainak volt ez köszönhető, állítólag a Mobilba is ő hozta még Földest 1977 végefelé.

A Mobilra emlékeztet a Hölgyválasz repertoáron tartása is, ami ugye 1980-ban még Élsz-e még címen futott, igaz a Tunyó-Mareczky felállással. Ha jobban belegondolunk van ennek az 1985-ös Hölgyválasz verziónak egy sajátos magyar perverzitása, ahogy az évek során itthon már mindenki játszott mindenkivel oda-vissza kétszer. Teljes a kavarodás. Játszák Vikidál szólólemezéről a Nehéz időket is. Valahol azzal az albummal kezdett Vikidál kihátrálni a rockzenéből, hogy aztán 1986 elején lelépjen a színházak világába "művészkedni".

A korszak érdekessége a Táncolj Pandora, ami itt a III. albumon végre lemezre is került, bár már Varga Miki alatt is játszották az instrumentálist, sőt egy ideig még szövege is volt. Ez a verzió teljesen átértelmezett a 82-83-as korszakhoz képest. (Bálint Csaba - passzio.hu)